Duże środki dla Złotego Trójkąta. Ktoś po nie sięgnie ?

W spotkaniu jakie zorganizowali dziennikarze Rzeczypospolitej w Elbląskiej Uczelni Ekonomiczno – Humanistycznej brało udział około 30 osób z prawie 50, które potwierdziły organizatorom swoją obecność. Z kolei blisko połowa z nich opuściła salę już po pierwszej części prezentacji. A szkoda.

Kogo na spotkaniu zabrakło? Przedstawiciel Prezydenta Miasta Elbląga oczywiście był i sumiennie słuchał całej oferty dofinansowań jakie prezentował Kamil Melcer – przedstawiciel Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Centrum dysponuje ogromnymi środkami na rozwijanie polskiej myśli technicznej i to głównie na współpracę w ramach Złotego Trójkąta, który w Elblągu jak dotąd nie zabrzmiał tak, jak powinien.

Województwo warmińsko-mazurskie to zaledwie siedemdziesiąt dwa zrealizowane projekty na łączną kwotę zaledwie 234 milionów złotych.


 

 

Relację z tej konferencji przygotujemy w formie skrótu wideo w styczniu 2018 z nadzieją, że wszystkie te propozycje znajdą posłuch wśród elbląskich przedsiębiorców, jak dotąd słabo zainteresowanych wdrożeniami i opracowaniami nowych technologii.

W konferencji brał też udział przedstawiciel Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Michał Wypij, który dość dokładnie opisał założenia i cel reformy szkolnictwa wyższego.

 


Doktorat wdrożeniowy? Środki z funduszu branży stoczniowej? Projekty informatyczne?
Gry komputerowe? Rzeczywistość wirtualna? Systemy wsparcia niepełnosprawnych?

Oferta jaką pokazano na spotkaniu jest i leży na stole. Wystarczy po nią sięgnąć. Problem jednak w tym, że podczas spotkania najmniej było przedsiębiorców, a bez ich udziału sięganie po te środki jest raczej niemożliwe.

Chcemy się rozwijać czy wystarczy nam nasze małe skromne szuwarowe bagienko? O tym zdecyduje rok 2018 i to, czy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa i Elbląska Uczelnia Ekonomiczno – Humanistyczna będą w stanie wejść w konsorcja i czy te konsorcja zbiorą wymagany dwudziestoprocentowy wkład w projekty.

Więcej za kilka dni z detalami wprost z ust zaproszonych gości.

3 komentarze

  1. Super strona i jeszcze lepszy artykuł. Ciekawy, przemyślany, nowatorski.
    Czekam na więcej

  2. Doskonałe, że ktoś w końcu poświecił czas, aby opisać to zagadnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.